Lehké nebo Těžké

Představujeme vám jeden z nástrojů Access Consciousness

LEHKÉ nebo TĚŽKÉ

Vyzkoušejte, jak na vás působí slova na těchto stránkách? Lehce nebo těžce?

Co je pro vás pravdivé, vždy cítíte lehce. Co není vaší pravdou, cítíte těžce.

Jakkoliv divné se to může zdát. Jedna z našich základních schopností je, že prostě víme. Ale protože jsme nebyli vychováni k tomu prostě vědět, tak se stále pokoušíme zjistit.

Co když prostě víte? Co když je to mnohem snazší a rychlejší než se pokoušet to zjistit?

Co když to, co je pravdivé pro vás, vám dává lehčí pocit? Co není, vám ho nedává.

Co je rychlejší? Přemýšlet nebo vědět? Vědět, že? Tohle je způsob, jak mít přístup k tomu, vědět.

 

Podívejte se na video Dr. Dain Heera, kde tento nástroj lépe vysvětluje.

Video je s českými titulky, někdy je třeba titulky na vašem přístroji spustit.

 

Jak tento nástroj používat?

Používejte tento nástroj stále dokola, když čtete knihu, posloucháte lidi kolem, jste na kurzu. Ptejte se na otázku – lehké nebo těžké? I když přesně nevíte, jak byste to měli cítit, jen tuto otázku vyslovte. Je to velmi dynamický nástroj, brzy si uvědomíte, o čem „lehké“ / „těžké“ je.

Jen to praktikujte a brzy sami pocítíte, rozdíl mezi „lehké“ / „těžké“. Brzy budete prostě VĚDĚT,  co je vaší pravdou a co není. Jasně mnohokrát můžete tento pocit popřít, když se budete chtít rozhodnout pro jinou věc než pro tu, která je vaší pravdou. Budete ale vědět, že to stejně nebude fungovat.

 

Další způsob využívání tohoto nástroje

Když pocítíte lehkost, když něco slyšíte, nebo to zamýšlíte udělat, většinou dosáhnete skvělých výsledků, když se pro tuto věc rozhodnete. Když chcete něco udělat a cítíte se přitom těžce, většinou dosáhnete ještě větší těžkosti, když se do toho pustíte.

Vy prostě VÍTE. Když se podíváte zpátky do minulosti. Copak jste vždy předem necítili, když se něco pro vás nemělo dopadnout dobře? Mnohdy nemusíte jít ani na schůzku, abyste věděli, jak to dopadne. Co cítíte lehce, bude nakonec lehké, co cítíte těžce, většinou dopadne těžce.

Pro Praktiky Access Bars pak malý bonus na závěr.

Všechny projekce, očekávání, oddělení, soudy a odmítání, která mám o tom, jaký život je, a která mi nedovolí  žít, co bych mohl žít. Mohu je nyní zničit, přetvořit a propustit?  Right and wrong …