Jste černou ovcí rodiny?

Také se vám někdy zdá, že jste jiní? Není vám to příjemné, že nezapadáte? Já to měla také.

Jsem moc ráda, že jsem si koncem loňského roku vybrala a absolvovala kurz Access Bars. Uvědomuji si, jak moc jsem se nechala ovlivňovat svou rodinou a jejich názory. Když táta – hlava rodiny něco řekl, tak jsme všichni dělali to, o čem on rozhodl, že je pro nás dobré. Jako dítě jsem to velmi špatně snášela a i teď, přesto, že mi je přes třicet a s rodiči dávno nežiji, jsem s tím byla neustále konfrontována. Bráchové a mamka se mu snaží vždy zavděčit a já jsem považována za rebelku a černou ovci rodiny.

Pokaždé, když jsem nechtěla přistoupit na jejich pravidla, připadala jsem si špatná, vyčítala si, že se nedokáži přizpůsobit ostatním a hodnotila jsem sama sebe. Vydrželo mi to i v dospělosti. Dnes už to vidím jinak. Začala jsem používat nástroje metody Access, které mi umožňují na vše, co se v rodině děje podívat se z jiného úhlu pohledu, a také být v dovolení sama sebe. To, že si vyberu něco jiného, že mám jiné názory než zbytek rodiny ještě neznamená, že jdu proti nim, že je nemám ráda. Prostě si jdu svou cestou. Vybírám si to, co funguje pro mě.

Dnes už vím, že není špatné být odlišný, být jiný, než zbytek vaší rodiny a vidět jiné cesty a možnosti. Není nic špatného na tom, přestat se přizpůsobovat. Všichni jsme unikátní a každý z nás vnímáme svět jinak a je to naprosto v pořádku. Jsem prostě jiná, ale dnes jsem daleko spokojenější a šťastnější, než kdy jindy. A je zvláštní, že od té doby, co si stojím za svým, mám více svobody prosadit svůj názor a rodina to respektuje. Jakoby se tato energie přenášela i ně.  Je v pořádku být jiný, je naprosto v pořádku být sám sebou.

Chcete se dozvědět více o této metodě? 

Access Bars   Termíny kurzů   Blog